top of page

Detoks uygulamasını anlamak ve kimlere uygulandığını ya da uygulanmaması gerektiğini bilmek için detoks ne değildir sorusunun cevabı bulmalıyız. Günümüzde uzayan yaşam süreleri insanları sağlıklı kalmak için birçok yöntemi uygulamaya zorlamakta ve bunlardan biriside detokstur. Maalesef günümüzde yanlış bilgiye dayalı uygulamalar hızla yayılıyor. İnsan yaşamını tehdit ediyor. Her gün her mecradan duyuyoruz, sosyal medyada sürekli görüyoruz detoks ile ilgili bir paylaşım. Yeni yeni detoks suyu olduğunu iddia eden markalar. Sadece bizi zayıflatmaya yönelik öngörülen hiçbir kalite belgesine sahip olmadan bize sunulan içecekler ne kadar sağlıklı?

Detoks arınmak, temizlenmek ve toksinlerden kurtulmaktır. Bu farkındalıkla bedenimiz bunu düzenli olarak yapmaktadır. Sağlıksız beslenme, kirli hava koşulları, temizlik ürünleri ile cildimizden vücudumuza taşınan kimyasalları düşünürsek bedenimizin kendi kendini temizlemesi yeterli olmamaktadır. Temelde arınma hücrelerde başlar. Çünkü sizler bir hücre topluluğusunuz. Bir birlikte diyebiliriz. Hücreleri mikro düzeyde toksinlerden arınmasını sağlamak makro düzeyde bir temizliğe neden olur.

Peki Ne Detoks Değildir?

 1. Belli bir sıvıyı sürekli tüketmek detoks değildir.

 2. Egzersiz ile desteklenmeyen arınma programları detoks değildir.

 3. Kaçamakta olsa hazır gıdalar tüketmek detoks değildir.

 4. Hücrelerin temizlen sürecinde asitli içecekler kullanmak detoks değildir.

 5. Üç günlük, bir hafta bir aylık sebze çorbası içmek detoks değildir.

 6. Sürekli meyve tüketerek toksinlerden arınma çalışmak detoks değildir.

 7. Detoks bir zayıflama programı değil sadece sonuçlarından biridir. Zayıflamak için yapılan açlık denemeleri detoks değildir.

 8. Hücreyi aç bırakarak kas kütlesi kaybı yaşamak hiç değildir.

 9. İşlenmiş çay, kahve ve alkol gibi kaçamaklar ile yapılan yenilenme detoks değildir

 10. Organ yetmezliği olanlarda yapılan detoks değildir. Sağlıklı değildir.

 11. Hamilelik döneminde yapılacak programlar detoks değildir.

 12. Enerji içecekleri ile yapılan temizlenme detoks değildir.

Uluslararası Online Detoks Kampında sağlıklı, disiplinli, etkin, kolay ve hızlı sonuç veren bir yöntemle detoks programını gerçekleştiririz. Uluslararası sertifikalara sahip, 42 yıllık deneyimi olan, sizin için üretilen hücresel besleyiciler ile uygularız. Aynı zamanda ruhsal, zihinsel ve duygusal bir bütünlük içinde ela alırız. Çünkü insan sadece bedenden ibaret değildir.

Birçok kişisel gelişim tekniği ile birlikte, ruhsal değişimi destekleyen yöntemleri, zihinsel bilinçaltı çalışmaları ile fiziksel egzersizler ile destekleriz.

Uluslararası Online Detoks Kampı ücretsiz webinarımıza davetlisiniz.

Sağlıklı detoks programlarının detaylarını uzman kişiler ile konuşmak için.

Abdülkerim Değirmenci

       Fizyoterapist - Eğitimci

Sağlıklı Yaşam ve Epigenetik Koçu


14.02.2021

Detoks Ne Değildir

bottom of page