top of page

 

 

Detoks kimler için sorumuzun en hızlı cevabı bazı istisnalar dışında herkes için. Yorgun ruhlarımız, sürekli meşgul zihinlerimiz, karışık duygularımız ve yağlanmış ve zayıf bedenlerimiz için. Cildinize sürdüğünüz kimyasal kremden, kötü makyaj malzemelerin zararlı toksin etkisinden kurtulmak için herkesin ihtiyacı var. Çocukları, hamile kadınları, hiper tansiyon sorunu ve organ yetmezliği olan insanlar hariç hepinizin ihtiyacı var.

Yüzyılın belası Covit 19 virüsü ile mücade ederken detoksa ihtiyacımız var. Çünkü pandemi döneminde en çok bağışıklık sistemimizin güçlü olmasına gereksinim duyuyoruz. Vücudumuzun en büyük savunma sistemi bağışıklık sistemimizdir. Bağışık sistemimizi güçlendiren en önemli program detokstur. Vücudumuzdan toksinlere atarak bağışıklık sistemimize katkı sağlarız.   

Bedenimizdeki toksinler cildimizde lekeler oluşmasına neden olur. Cilt lekeleri olan herkes detoks yapabilir. Sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt için detoks olumlu katkı yaratır. Cilt altı dokusunun beslenmesi sağlıklı bir kan dolaşım sistemi ile mümkün olur. Cilt altı dokusunun beslenmesi için damar sistemimizin toksinlerden arınması gerekmektedir.

Yemek sonrası halsizlik yaşayanlara, hazımsızlık ve şişkinliği olanlara, enerjisi düşük kişilere detoks başarı ile uygulanabilir. Aynı zaman da ödem gibi durumlarda belirli periyotlarda uygulanır. Uzun süreli hazır gıdalar ile beslenenlere detoks rahatlıkla yapabilirler.

Detoksu sadece kilolu insanlar değil zayıf insanlarda yapabilirler. Uzun süren yorucu iş koşullarından sonra vücudu tazelemek için detoks yapılabilir. Uyku problemlerinde, kronik baş ağrısı, halsizlik gibi durumlarda insanlar yenilenmek için detoksa başvurabilirler.  

Abdülkerim Değirmenci

       Fizyoterapist - Eğitimci

Sağlıklı Yaşam ve Epigenetik Koçu


30.01.2021

Detoks Kimler İçin

bottom of page